.Solr service is not availableSolr service is not available Artykuły prawne | eKomornik
Skorzystaj
z pomocy eksperta

Artykuły

Data
19 05 2016

Zwolnienie od kosztów w postępowaniu egzekucyjnym

Strona zwolniona od kosztów sądowych w postępowaniu rozpoznawczym jest automatycznie zwolniona również od kosztów postępowania egzekucyjnego.

19 05 2016

Zasady zmiany zarządcy nieruchomości

Zasady zmiany zarządcy nieruchomości - zmiana zarządu przed dokonaniem przybicia, po przybiu oraz po wygaśnięciu skutków przybicia.

19 05 2016

Zaspokojenie wierzyciela hipotecznego a egzekucja

Zgodnie z art. 75 ustawy o księgach wieczystych i hipotece, zaspokojenie wierzyciela hipotecznego z nieruchomości następuje według przepisów o sądowym postępowaniu egzekucyjnym, chyba że z nieruchomości dłużnika jest prowadzona egzekucja przez administracyjny organ egzekucyjny.

 

alt
19 05 2016

Jak bronić się przed komornikiem?

Polacy coraz częściej wpadają w spiralę zadłużenia, ponieważ nie są świadomi zagrożeń, jakie czyhają za kolejnym kredytem-chwilówką czy zakupami ratalnymi. Statystyki biją na alarm, a najczęściej ofiarami zadłużeń stają się seniorzy. Co zrobić kiedy do naszych drzwi zapuka komornik?

19 04 2016

Ściąganie kosztów postępowania egzekucyjnego

W art. 770 kpc mamy do czynienia z niepełną regulacją kosztów postępowania egzekucyjnego. Nie możemy bowiem stosować jej samodzielnie - konieczne jest uzupełnienie o przepisy ogólne o kosztach postępowania (art. 98-124 kpc). Należy jednak zastrzec, że art. 770 jest lex specialis, dlatego też odpowiednie stosowanie tychże...

img

Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej?

  • Napisz do nas i skorzystaj z bezpłatnego doradztwa!
  • Profesjonalna porada prawna w ciągu 24 godzin.
Zamów opinię

Szukasz porady prawnej?

Prześlij swoje pytanie do doświadczonych prawników:

  • Program Partnerski
  • Partnerzy


"Dotacje na Innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość"

"Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka"